Alte șase străzi importante din municipiul Giurgiu vor intra în curând într-un amplu proces de modernizare

Așa cum anunțam ieri, începând de luni 1 august 2022, Primăria municipiului Giurgiu demarează execuția lucrărilor aferente proiectului “Modernizarea infrastructurii de transport public pe coridorul de mobilitate urbană Central al municipiului Giurgiu” în care sunt incluse străzile Tineretului, Petre Ghelmez, b-dul CFR, str. Gării, b-dul 1907 și bd-ul I. C. Brătianu.
Vestea bună este că, în cel mai scurt mai scurt timp, maxim 2 săptămâni, va fi semnat contractul de lucrări, iar ulterior ordinul de începere a lucrărilor ce vizează coridorul de mobilitate urbană Vestic al municipiului Giurgiu.
Concret, va fi reabilitată și modernizată infrastructura rutieră, pietonală, velo, a celei dedicate transportului public local, inclusiv amenajarea stațiilor pentru autobuze pe străzile Gloriei, Ramadan, șos. Sloboziei, șos. Bălănoaiei, str. Pictor Andreescu și str. Pictor Grigorescu.
Foto arhivă

Ultima modificare: 01.08.2022 – 08:28 de către Administrator